Так званий “тимчасовий захист” являє собою процедуру, за допомогою якої можна надати негайний тимчасовий захист особам з третіх країн, які не можуть повернутися в свою країну.
Після прибуття на територію Польщі іноземцям, які користуються тимчасовим захистом, Начальник управління у справах іноземців надає:
– право на тимчасове проживання строком на один рік,
– видає карту з правом на проживання,
– медичну допомогу,
– допомогу в організації проживання та харчування.
Крім того, іноземцю, який користується тимчасовим захистом, надається віза, якщо вона необхідна для в’їзду на територію Республіки Польщі.
Більш того, особа, яка користується тимчасовим захистом і не має проїзного документа, Начальник управління може видати іноземцю Польський проїзний документ.
У 2021 році найбільше заяв про надання міжнародного захисту подали громадяни Білорусі — майже 2,3 тис. наступними за чисельністю подачі заяв є: Афганістан – 1,8 тис., Ірак – 1,4 тис., Росія – 1 тис.
Посилання:
https://www.gov.pl/web/ochrona
правова основа:
● Виконавче рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 р. про наявність масового припливу переселенців з України відповідно до ст. 5 Директиви 2001/55/ЄС, яке призвело до введення тимчасового захисту
● Директива Ради 2001/55 / ЄС від 20 липня 2001 р. Про мінімальні стандарти надання тимчасового захисту в разі масового припливу переселенців і про заходи, що сприяють балансу докладених зусиль країн-членів при прийомі даних осіб і їх наслідки
● статті 106-118 закону про надання захисту для іноземців на території Республіки Польщі