Договір оренди приміщення повинен бути укладений в письмовій формі і включати, в першу чергу, наступну інформацію:
* персональні дані обох сторін – орендодавця та орендаря,
* дані про предмет оренди,
* всі умови договору (термін дії договору, розмір орендної плати, дати оплати, подробиці розірвання і т.д.).
Практика і досвід показують, що продуманий і ретельно підготовлений договір про оренду означає менше проблем в разі будь-якого спору. Тому варто подбати про те, щоб предмет оренди був детально описаний із зазначенням: фактично використовувана площа майна (відповідно до запису в земельно-іпотечному реєстрі), загальна, що включає всі приміщення, тобто кухня, спальня, зал, санвузол і т.д., а також адреса.
Детальний опис оснащення приміщення – в даному випадку важливий докладний перелік обладнання приміщень, наприклад, шафи, дивани, побутова техніка, аудіо – та відеотехніка і т. д.
Також, варто враховувати технічний стан приміщень – зокрема, варто подбати про перерахування наявних дефектів, присутніх на момент підписання договору оренди. У цьому випадку може допомогти фото-документація, яка часто є додатком до договору оренди.
Вартість оренди становить:
1. Витрати на оренду – це сума, належна власнику квартири за оренду, орендна плата керуючому нерухомістю та інші збори, тобто комунальні послуги, такі як електрика, газ, вода.
2. Депозит – це застава власника приміщення від можливого збитку або недоплати. Депозит, зазвичай, становить одно або дворазову суму орендної плати і повертається в повному обсязі після закінчення договору і після оформлення акту прийому-здачі приміщення, а також вирішення всіх фінансових питань.
Квартиру або кімнату в оренду можна шукати самостійно без посередників – даний варіант більш дешевий і більш ризикований.
Можна також скористатися допомогою професійного агентства нерухомості, яке простежить за правильністю підготовки умов договору оренди, що, в свою чергу, пов’язано з необхідністю оплати послуг агентства.
Також, важливо знати, що пункти, які не будуть вказані в договорі оренди, регулюються чинним в даний час Законом про захист прав орендарів, Законом про захист житлових прав, Законом про комунальні ресурси і Цивільним кодексом.