FABRYKA WODY W SZCZECINIE

SANUS PER AQUA, czyli uzdrowienie przez wodę. Dobroczynny wpływ wody na organizm człowieka jest doceniany na całym świecie. 

Mieszkańcy Szczecina i okolic nie mogą się już doczekać otwarcia Fabryki Wody – czyli kompleksu basenowo – edukacyjnego. Obiekt ten będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Trudno wymienić wszystkie atrakcje, z których już wkrótce będzie można skorzystać. W szczecińskim Aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych niecek basenowych. Dodatkowo, na zewnątrz oprócz basenów, dostępna będzie również plaża, boisko do siatkówki, a także amfiteatr, który zimą będzie można przekształcić w lodowisko z torem lodowym. Miłośnicy nieco większych wrażeń, będą mogli skorzystać z jednej z 11 zjeżdżalni. 

Jednak to jeszcze nie wszystko! O nasze zdrowie i dobre samopoczucie zadba Saunarium ze strefą wellness. Tam nie tylko się ogrzejemy, ale skorzystamy z masażu i kąpieli w piwie oraz schłodzimy w grocie śnieżnej lub jednym z basenów schładzających. Co ciekawe zarówno w hali basenowej, jak i Saunarium będzie się można… opalać. Będzie to możliwe dzięki świetlikom wykonanym z folii ETFE, które przepuszczają promieniowanie UV i dają dostęp do naturalnego światła słonecznego wewnątrz budynku. Dostępne będą także kręgle, bilard oraz ścianka wspinaczkowa.

Jednak wbrew pozorom Fabryka Wody to nie tylko rekreacja i sport.

Istotną częścią działalności kompleksu jest edukacja. W Centrum Edukacyjnym Fabryki Wody każdy zainteresowany będzie mógł odbyć niesamowitą podróż. Jej trasa będzie prawdziwie niezwykła i poprawadzi nas przez kosmos, historię ludzkości oraz głębiny mórz i oceanów.  Motywem przewodnim szczecińskiego  edukatorium będzie rzecz jasna woda. To właśnie w tym miejscu, zwiedzający niezależnie od wieku, poznają wiele zagadnień i ciekawostek o tym najcenniejszym związkiem chemicznym.

Centrum Edukacyjne Fabryki Wody to sześć bloków tematycznych – Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja wody, Hydroinżynieria. Ich gospodarzami będą wirtualni przewodnicy, których z całą pewnością wiele osób kojarzy z popularnonaukowych kanałów dostępnych na platformie YouTube. Pomiędzy blokami zwiedzający poruszać się będą tzw. wirem wiedzy, czyli spiralną klatką schodową, nad którą w centralnej części zawieszony został ogromny model cząsteczki wody skrywający w środku salę audytoryjną. Zwiedzanie Centrum uprzyjemni z całą pewnością zabawa i nauka w strefie ogródków wodnych, gdzie będzie można m.in. zwodować statek, stworzyć tęcze, wiry wodne i chmury. Ciekawostką dla odwiedzających będzie także możliwość odwiedzenia laboratoriów oraz zejście do podbasenia, gdzie dzięki wizjerom do pomieszczeń technicznych i mappingowi odwiedzający będą mogli obserwować pracę poszczególnych systemów instalacji uzdatniania wody, uzyskiwania energii czy ogrzewania. 

Więcej informacji: https://fabrykawody.eu/