Jarmark Bożonarodzeniowy

Najważniejsze ulice i place miasta, ponad 90 wystawców, ponad trzy tygodnie wyjątkowej przedświątecznej atmosfery, całe mnóstwo pierników, pachnących lasem choinek, smacznych pierogów i rozgrzewających napojów – tak w kilku słowach można opisać tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który wystartuje już 1 grudnia. 

W samym centrum Szczecina będziemy mogli śpiewać, bawić się, przygotowywać świąteczne dekoracje, kosztować regionalnych wyrobów i spotkać się ze świętym Mikołajem oraz jego elfami. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy tradycyjnie pojawi się w Alei Kwiatowej, na Placu Adamowicza i Placu Lotników. W drewnianych domkach, zagoszczą wystawcy z całej Polski. Odwiedzający będą mogli kupić: ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, stroiki, bombki, drobne upominki ale także smaczne i regionalne produkty – wędliny, sery, chleby, przetwory i miody. Nie zabraknie także słodkich wypieków czy świątecznych potraw. A to wszystko w okrasie grzanego wina i gorącej czekolady.

W tym roku Jarmark pojawi się także w nowej lokalizacji. Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego na trzy tygodnie zmieni się w przestrzeń, gdzie święta będzie czuć na każdym rogu. 20 drewnianych domków, a w nich lokalni wystawcy, Słynne Marki, ale także przedsiębiorcy z różnych regionów Polski ze swoimi wyrobami będą czekać na odwiedzających 7 dni w tygodniu. Nowa aleja będzie miejscem, które przed świętami trzeba będzie obowiązkowo odwiedzić.

Więcej informacji: https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/w-tym-roku-swieta-spotkasz-na-kazdym-rogu