Nowy zakład produkcyjny w Szczecnie 

Nowy, duży zakład produkcyjny powstanie na wydzierżawionych od Zarządu Portów Szczecin – Świnoujście terenach na Ostrowie Grabowskim. Rozpoczęcie działalności przewidziane jest na pierwszą połowę 2026 roku.

Inwestorem jest firma Windar-podmiot działający w sektorze odnawialnych źródeł energii, posiadający zakłady produkcyjne na całym świecie. Właśnie w Szczecinie planowane jest otwarcie pierwszej polskiej fabryki, produkującej najnowszej generacji morskie wieże wiatrowe.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla Szczecina i jego mieszkańców. Oprócz szacowanych co najmniej nowych 450 miejsc pracy równie istotna jest cała infrastruktura, która będzie musiała powstać, by zapewnić warunki dla bezkolizyjnego funkcjonowania tego giganta. Taka inwestycja wzmacnia lokalną gospodarkę.

Dzięki takim inwestycjom województwo zachodniopomorskie staje się strategicznym ośrodkiem dla eksploatacji energii wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Jak mówi Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek, biznes rozwija się tam, gdzie są źródła energii – dlatego tak ważna strategicznie jest ta inwestycja dla Szczecina.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/biznes/w-szczecinie-powstanie-kolejny-duzy-zaklad-produkcyjny