Szczeciński Oktoberfest po raz piąty

Szczeciński Oktoberfest stał się kolejną tradycyjną imprezą w Szczecinie. W tym roku już po raz piąty Aleja Kwiatowa zaprasza wszystkich miłośników tego trunku z całej Polski. 

Drugi weekend października z całą pewnością przyniesie dużą dawkę humoru, muzyki i wiedzy o historii piwa i jego znaczeniu w życiu mieszkańców dawnego Szczecina

Oktobertefst w Szczecinie to święto piwa kraftowego tworzonego przez małe manufaktury, grupy przyjaciół czy rodzin. Stali bywalcy szczecińskiej odsłony wydarzenia to: m.in. Browary Maltgarden, Witnica czy też Browar za Miastem. Jednak co roku nie brakuje na nim także nowicjuszy. W tym roku, po raz pierwszy do Szczecina przyjadą Browar Sady spod Poznania, Browar Świdnica, Browary Kalea oraz Erl Bru oraz Browar Odrzański. Jako nowicjusz swoje wyroby zaprezentuje również szczeciński Browar Bespoke.

Podczas tegorocznej edycji szczecińskiego Oktoberfestu, będzie można również wybrać się z przewodnikiem na wyjątkowy spacer śladem historycznych ciekawostek związanych z piwem i miastem. Spacer połączony z degustacją odbędzie się już 6 i 7 października o godz. 16.00. Bilety na to wydarzenie można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

Po więcej informacji i szczegółowy kalendarz wydarzenia zapraszamy na strony:

https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/oktoberfest-szczecin-po-raz-5

https://visitszczecin.eu/pl/aktualnosci/617-pivny-szczecin-podczas-oktoberfest