Rekrutacja do przedszkoli publicznych i pierwszych klas szkół podstawowych rozpoczęta!

Początek marca to gorący czas dla opiekunów najmłodszych dzieci. 4 marca ruszyła rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także do I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025.

Podobnie jak w poprzednich latach, by zapisać dziecko do wybranej placówki,  należy wypełnić wniosek za pomocą strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/. W tym miejscu znajduje się również m.in. pełna oferta poszczególnych placówek.

Co ważne, wypełnione internetowo dokumenty należy wydrukować i podpisać, a następnie złożyć w placówce, którą wskazaliśmy na pierwszym miejscu.

Czas na złożenie wniosku wraz z kompletem wymaganych dokumentów, w przypadku przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych upływa 22 marca., a w przypadku szkół podstawowych – 20 marca.

Nabór do szczecińskich placówek dotyczy dzieci, które wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi mieszkają na terenie Gminy Miasta Szczecin.

Dokładny harmonogram rekrutacji oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie Państwo tutaj:

https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/edukacja/rekrutacje-do-klas-i-sp-i-przedszkoli-publicznych-na-rok-szkolny-20242025