Urodziny Szczecina

5 lipca przypadła 78. rocznica przejęcia przez polską administrację zarządu nad Szczecinem. Z tej okazji, jak co roku, odbyło się wspólne świętowanie urodzin Miasta.

Jedną z tradycji związanych z urodzinami Szczecina, jest przyznawanie honorowego tytułu Ambasadora Szczecina. Otrzymać go mogą osoby, których osiągnięcia przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Miasta. Co ciekawe do tytułu, mieszkańcy mogą zgłosić również instytucje, lub nawet obiekty ruchome (takie jak na przykład pojazdy, statki, żaglowce, itp.), których działalność i wizerunek promują stolicy Pomorza Zachodniego.

W tym roku tytuły Ambasadorów otrzymali: żeglarka Agnieszka Skrzypulec-Szota oraz duet DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej Catz’n Dogz.

Jednocześnie, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Szczecin wręczono również Medal za Zasługi dla Miasta. Ten otrzymał prof. Tomasz Grodzki – specjalista chirurgii klatki piersiowej i Marszałek Senatu.

Dodatkowo, w ramach świętowania urodzin Miasta, powstał kolejny film z cyklu „Pytania o Szczecin – 5 Lipca”. Tym razem w materiale przybliżona została historia Miasta. 

Produkcję można zobaczyć na stronie: pytaniaoszczecin.szczecin.eu oraz na Facebooku Pytania o Szczecin.  

Źródło: https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/pytania-o-szczecin-5-lipca