Centrum Żeglarskie w Szczecinie

Centrum Żeglarskie – więcej niż przystań! Czy rzeczywiście tak jest? W naszej ocenie tak, ale zachęcamy byście przekonali się o tym sami!

Szczecińskie Centrum Żeglarskie powstało w 2015 roku i od tego czasu aktywnie działa na rzecz upowszechniania wśród dzieci i młodzieży sportów wodnych. Placówka położona w jednej z najbardziej malowniczych części Szczecina (okolice Jeziora Dąbie) jest doskonałym miejscem do spędzania czasu dla tych, dla których woda jest żywiołem, radością i wyzwaniem. Jednak pod okiem wykwalifikowanej kadry „coś dla siebie” znajdą tam również osoby, które dopiero zamierzają poznać smak „żeglarskiego świata” i postawić w nim swoje pierwsze kroki. 

Oferta szczecińskiego Centrum Żeglarskiego, które obecnie jest największym i jedynym tego typu ośrodkiem żeglarskim zarówno w całej Polsce, jak i euroregionie, jest bardzo szeroka. Zainteresowani mogą skorzystać m.in. ze szkoleń na żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego, szkółki żeglarskiej, sekcji regatowej i turystycznej, żeglarstwa morskiego, a nawet sekcji dla osób z niepełnosprawnością!
Jeśli dodamy do tego rozmaite regaty, które zaczynają się wiosną a kończą jesienią, prowadzenie mariny na wysokim europejskim poziomie, liczne imprezy i projekty propagujące żeglarstwo, wyłania nam się obraz miejsca przyjaznego wszystkim miłośnikom sportów wodnych.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności https://www.centrumzeglarskie.pl/