Pierwszy Szczeciński Bieg Świetlików

 

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nią imprezy i wydarzenia plenerowe, również te skierowane do najmłodszych. Właśnie trwają zapisy na 1. Szczeciński Bieg Świetlików

Szczeciński Bieg Świetlików to wydarzenie, które w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowane przy okazji lubianego przez mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego (i nie tylko!) Biegu Nocnego. Na młodych zawodników będą czekać różne dystanse (od 200 do nawet 1000 m), a długość trasy oczywiście zostanie dostosowana do wieku biegaczy.

Szczeciński Bieg Świetlików odbędzie się w tym samym terminie, co Bieg Nocny, czyli 10 maja na Jasnych Błoniach. Starty najmłodszych zaplanowane są na chwilę po godzinie 20:00.

Organizator, którym jest spółka Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia, przygotowała miejsca dla 400 zawodników, jednak zapisując się do 15 kwietnia można zdobyć wyjątkową pamiątkową koszulkę.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/szczecinski-bieg-swietlikow-po-raz-pierwszy