SBO 2024: 8 listopada start głosowania

8 listopada punktualnie o godzinie12.00 ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli wybierać na co oddać swoje głosy spośród 149 zgłoszonych propozycji.

Szczeciński Budżet Obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, których celem jest włączenie mieszkańców w proces decydowania o sposobie wydatkowania części budżetu miasta. Pierwsza edycja tego niezwykłego przedsięwzięcia miała miejsce w 2013 roku. 

SBO to projekt, który jest współtworzony przez mieszkańców i dla mieszkańców. To właśnie dzięki niemuszczecinianie mogą bezpośrednio oddziaływać na miasto proponując własne pomysły inwestycji i wybierając do realizacji te, odpowiadające potrzebom lokalnych społeczności bądź całego miasta.

Szczególną kategorią SBO jest tzw. „Zielone SBO”. Jest ona dedykowana pomysłom dotyczącym ochrony miejskiego środowiska przyrodniczego. Ich realizacja ma prowadzić do poprawy stanu oraz zwiększania powierzchni terenów zieleni w Szczecinie oraz łagodzeniu skutków zmian klimatu.  Co ważne, zielone projekty zgłoszone do SBO mogą dotyczyć zarówno konkretnego osiedla jak i całego miasta. 

W tym roku mieszkańcy Szczecina będą mogli oddawać swoje głosy do 23 listopada (do godz. 12.00).

Szczegóły dotyczące Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie internetowej https://sbo.szczecin.eu/. To właśnie w tym miejscu wszyscy zainteresowani znajdą między innymi obowiązujące zasady, harmonogram i opisy zgłoszonych projektów.