Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie

Szczecin tak jak inne, największe polskie miasta dysponuje wieloma miejsca do zaparkowania auta w szeroko rozumianym centrum. Warunkiem jest uiszczanie opłaty za postój. Samochód można zaparkować w droższej tzw. czerwonej strefa A oraz w nieco tańszej tzw. żółtej strefie B. 

Do dyspozycji kierowców pozostają parkometry, gdzie można uiścić opłatę zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. Coraz większym powodzeniem cieszą się jednak specjalne aplikacje, dzięki którym opłacanie postoju jest o wiele prostsze i bardziej precyzyjne.

Opłaty za parking są naliczane w dni powszednie w godz. 8.00 – 17.00.

Dla tych, którzy pracują w centrum miasta lub też są mieszkańcami SPP, przygotowano szeroki wachlarz korzystniejszych cenowo abonamentów. Są też grupy osób, które zwolnione są od opłat w całości. Dotyczy to np. niepełnosprawnych, pod warunkiem posiadania przez nich i włożenia za przednią szybę karty parkingowej osoby niepełnosprawnej.

Za brak uiszczonej opłaty kary są dotkliwe, zatem warto jest zapoznać się szczegółowo z systemem i wczytać w poszczególne załączniki, tak aby znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie. 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod linkami :

https://spp.szczecin.pl/ppn/spp-podstawowe-informacje