Otwarcie letniego sezonu w szczecińskich kąpieliskach

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i przebywania na świeżym powietrzu. Szczecińskie kąpieliska rozpoczęły sezon i zapraszają do korzystania z ich usług.

Kąpielisko Arkonka jest otwarte już od początku czerwca. Użytkownicy znajdą tam kompleks basenowy wraz ze zjeżdżalniami, sztuczną rzekę, spore zaplecze parkingowe oraz usługi gastronomiczne. 

Miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą również skorzystać m.in. z kąpieliska Dąbie, które obecnie błyszczy najjaśniej na mapie Szczecina. Korzystający z obiektu znajdą na nim, oprócz plaży, place zabaw, miejsca do grillowania, a także wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska. Kąpielisko, za sprawą podświetlonej promenady, to również doskonałe miejsce do podziwiania spektakularnych zachodów słońca.

Swoich miłośników mają także dwa inne miejskie kąpieliska: Głębokie i Dziewoklicz. Otoczone zielenią, przyciągają swoim wyjątkowym klimatem i malowniczym otoczeniem. Również i tam znajdziemy miejsca do wypoczynku, pomieszczenia sanitarne i przebieralnie oraz boiska. W sezonie otwarte zostaną punkty gastronomiczne, a maluchy będą mogły szaleć na wodnych „dmuchańcach”.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta sezon kąpielowy trwa w Szczecinie od 15 czerwca do końca sierpnia. Ale ponieważ w tym roku pierwsze dni września wypadają w weekend – na kąpieliskach ratownicy będą aż do 3 września.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego sezonu na miejskich kąpieliskach dostępne są tutaj: Wiadomości Szczecin – Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.