Skandynawski Szczecin

Zarówno geograficzne położenie Szczecina, jak i jego wyjątkowy charakter: niska gęstość zaludnienia, bogactwo zieleni otoczonej przez wodę, otwartość przestrzeni, nastawienie na work-life balance powoduje, iż jest miastem, któremu najbliżej w Polsce do zrozumienia skandynawskiego pojęcia „hygge”.

Obecnie w stolicy pomorza zachodniego działa ponad 160 firm z kapitałem skandynawskim. Stacjonują tu również żołnierze ze Skandynawii wraz z rodzinami w ramach Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, a także skandynawscy studenci doceniający walory naszego miasta i potencjał tutejszych uczelni.

Szczeciński Dom Skandynawski położony przy ul. Monte Cassino 6, to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które propaguje skandynawski styl życia oraz integruje wielokulturowość krajów Północy.

Przestrzeń Domu Skandynawskiego jest otwarta. Oznacza to, że oprócz organizowanych tam spotkań i konferencji, Dom użyczany jest nieodpłatnie mieszkańcom na rzecz kameralnych spotkań, warsztatów, kursów, zajęć dydaktycznych itp.. Warto tam „zajrzeć” i zachwycić się zarówno klimatem, jak i starannie odnowioną przestrzenią mieszkania w kamienicy z poprzednich epok.

Więcej informacji na temat tej niezwykłej przestrzeni dostępne jest na stronie internetowej https://domskandynawski.eu/.